Home / جدید ترین های دنیا / بررسی واقعی: آیا CDC عبارت “بیماری همه گیر COVID-19” را از وب سایت خود حذف کرده است؟

بررسی واقعی: آیا CDC عبارت “بیماری همه گیر COVID-19” را از وب سایت خود حذف کرده است؟

یک عکس به اشتراک گذاشته شده در فیس بوک ادعا می کند که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) عبارت “COVID-19 Pandemic” را از وب سایت خود حذف کرده و “COVID-19 شیوع” را جایگزین آن کرده اند.

حکم: اشتباه است

CDC هنوز عبارت “COVID-19 همه گیر” را در وب سایت خود دارد. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، ویروس کرونا ویروسی همه گیر است.

بررسی واقعیت:

سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مملو از اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا هستند. این پست با ادعای CDC حذف “COVID-19 همه گیر” و جایگزینی آن با “COVID-19 شیوع” در وب سایت خود ، به طور خاص تلاش می کند نشان دهد که همه گیری COVID-19 در واقع یک بیماری همه گیر نیست.

بیشتر بخوانید:  بعد از پیشنهاد رأی مضاعف از سوی ترامپ ، توئیتر و فیس بوک بار دیگر مداخله می کنند

یک بررسی CDC نشان می دهد که عبارت “COVID-19 همه گیر” هنوز در صفحات مختلف ظاهر می شود. به عنوان مثال ، یک صفحه با عنوان “سفر در طی شیوع COVID-19”. سایر صفحات وب سایت با عنوان “پیش بینی: پیش زمینه” و “COVID-19 جهانی” نیز از ویروس کرونا به عنوان “بیماری همه گیر COVID-19” یاد می کنند.

به نظر می رسد ادعای پست ناشی از سردرگمی در مورد CDC با استفاده از هر دو اصطلاح در صفحه اصلی وب سایت آن است. CDC در برخی موارد COVID-19 را به عنوان شیوع در صفحه اصلی خود توصیف کرده است حداقل از ماه فوریه ، یک نسخه بایگانی شده از صفحه ظاهر می شود. (مرتبط: آیا CDC تعداد مرگ و میر ناشی از COVID-19 را بررسی کرد تا نشان دهد فقط 9،210 نفر در اثر COVID-19 درگذشتند؟)

بیشتر بخوانید:  یک فعال بومی آمریکایی مقصر تجاوز به عنف است اما آدم ربایی نیست

در حالی که CDC از اصطلاح “COVID-19” در وب سایت خود استفاده می کند ، این بدان معنا نیست که ویروس کرونا ویروس همه گیر نیست. طبق وب سایت CDC ، شیوع “بیشتر از حد انتظار بیماری است که در یک مکان و زمان خاص اتفاق می افتد”. CDC توضیح می دهد که چگونه COVID-19 از زمان شیوع اولیه به یک بیماری همه گیر تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:  جو بایدن از موضع گیری در مورد گسترش دیوان عالی خودداری می کند

در وب سایت CDC آمده است: “وقتی شیوع ناگهانی در موارد وجود داشته باشد ، همه گیری خوانده می شود.” هنگامی که COVID-19 در ووهان ، چین شروع به گسترش کرد ، به یک بیماری همه گیر تبدیل شد. و از آنجا که این بیماری متعاقباً به بسیاری از کشورها سرایت کرد و تعداد زیادی از مردم را گرفتار کرد ، به عنوان یک بیماری همه گیر طبقه بندی شد.

بیشتر بخوانید:  چگونه ترامپ در تلاش های صلح اعراب و اسرائیل از تیم اوباما پیشی گرفت

سازمان بهداشت جهانی COVID-19 را در اوایل ماه مارس به عنوان یک بیماری همه گیر اعلام کرد و در زمان انتشار هنوز آن را طبقه بندی می کرد.

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

چین: ادعاهای جاسوسی علیه پلیس نیویورک “جعل ساختگی”

پکن (آسوشیتدپرس) – چین روز سه شنبه گفت که اتهامات علیه یک افسر پلیس شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *