Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / بررسی واقعیت: تصویر ویروسی ادعا می کند که “نوزادان در قفس” را در دوران دولت اوباما نشان می دهد

بررسی واقعیت: تصویر ویروسی ادعا می کند که “نوزادان در قفس” را در دوران دولت اوباما نشان می دهد

عکسی که بیش از 17000 بار در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده نشان می دهد کودکان در دوران بازداشت اوباما در بازداشتگاه نگهداری می شوند.

عکس صفحه / فیس بوک

حکم: اشتباه است

این عکس در سال 2019 هنگام بازدید کنگره از بازداشتگاه مرزی گرفته شده است.

بررسی واقعیت:

این پست ادعا می کند که این عکس در سال 2014 گرفته شده است در حالی که ظاهراً اشاره به اظهارات بانوی اول سابق میشل اوباما در هنگام سخنرانی خود در کنوانسیون ملی دموکراتیک سال 2020 است. به نظر می رسد این عکس افراد خردسال را در یک بازداشتگاه مهاجرت بازداشت می کند.

بیشتر بخوانید:  درون کمربند: قاضی جینین "دروغ" را به سمت چپ بالا می برد

عنوان این مقاله در عنوان “نوزادان در قفس” که در سال 2014 تحت دولت اوباما اسیر شده بود ، خوانده شده است. “آیا میشل اوباما در آن زمان از کودکان در قفس مراقبت می کرد؟”

در حالی که دولت اوباما برای اسکان کودکان مهاجر در مرز امکاناتی ایجاد می کرد ، عکس به اشتراک گذاشته شده در سال 2014 گرفته نشده است. از طریق جستجوی عکس معکوس ، بررسی کنید واقعیت خود را پیدا کنید عکس در واقع در سال 2019 و در زمان دولت ترامپ دستگیر شد.

بیشتر بخوانید:  GOP Super PAC شش بازی تنگ را در یک بازی تبلیغاتی جدید هدف قرار می دهد

جکی اسپیر نماینده دموکرات کالیفرنیا در توئیتی نوشت عکس اصلی در جولای 2019.

اسپایر گفت: “اولین صداهایی که ما قبل از دیدن کودکان بازداشت شده در اورسولا می شنیدیم گریه های کودکان و نوزادان را آزار می داد.” نوشت. “من با پدر یک دختر 6 ماهه بیمار صحبت کردم. او سرخ شده بود ، بی حال بود ، مشتهای کوچکش محکم به پیراهن او بسته شده بود. آنفولانزا ، مننژیت ، تیفوس ، شپش و موارد دیگر.”

بیشتر بخوانید:  کاپیتان سابق شهردار سن دیه گو در فروش اسلحه مقصر است

سخنگوی دفتر اسپایر در نامه ای به بررسی واقعیت خود تأیید کرد که یک کارمند عکسی را که اسپایر در حالی که در حال بازدید از بازداشتگاه های مرزی در سال 2019 بود ، در زمان دولت ترامپ ، توییت کرد. (مرتبط: آیا پرونده های بازداشت مهاجرت 433 درصد افزایش یافته است؟)

به گزارش سی ان ان ، بیش از ده عضو دموکرات کنگره ، از جمله اسپیر ، در ژوئیه 2019 از بازداشتگاه های مرزی تگزاس بازدید کردند. واشنگتن پست در ژوئن سال گذشته گزارش داد که دولت ترامپ اخیراً به دلیل گزارش شرایط بد از جمله ازدحام بیش از حد و کمبود وسایل آرایشی و بهداشتی در برخی از مراکز بازداشت خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:  ترامپ ، کمپین بازگشت بزرگ ده ورزش را در ایالت های بزرگ چرخان استقبال می کندمنبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

تیم ترامپ شکایت کرده است تا تغییرات نظرسنجی پستی را در کارولینای شمالی متوقف کند

مبارزات انتخاباتی ترامپ آخر هفته یک دادخواست را به چالش کشید که رویه های جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *