Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / بررسی واقعیت: ادعاهای مصور برای نشان دادن یک کشاورز کوبایی قبل از اعدام به دلیل امتناع از کار برای رژیم کاسترو

بررسی واقعیت: ادعاهای مصور برای نشان دادن یک کشاورز کوبایی قبل از اعدام به دلیل امتناع از کار برای رژیم کاسترو

تصویری که در فیس بوک منتشر شده ادعا می شود یک کشاورز کوبایی لحظاتی قبل از اعدام به دلیل امتناع از کار برای رژیم کاسترو را نشان می دهد.

حکم: اشتباه است

مرد موجود در این عکس ، سربازی از ارتش دیکتاتور سابق کوبا ، فولگنسیو باتیستا بود ، کشاورز نبود. وی در سال 1959 پس از محکومیت در دادگاه نظامی به علت مرگ دو برادر اعدام شد.

بررسی واقعیت:

عکس نشان می دهد یک مرد زانو زده آخرین مراسم خود را از یک کشیش دریافت می کند ، در حالی که به نظر می رسد جوخه اعدام در پس زمینه قرار دارد. بر اساس این تفسیر ، این مرد که ادعا می شد یک کشاورز است ، به دلیل امتناع از همکاری با رژیم دیکتاتور کوبا ، فیدل کاسترو ، به اعدام محکوم شد.

بیشتر بخوانید:  شومر و واترز به جمهوری خواهان نسبت به تلاش برای پر کردن صندلی گینسبورگ قبل از انتخابات هشدار می دهند

در زیرنویس آمده است: “این عکس در سال 1960 برنده جایزه پولیتزر شد.” “او کشیشی را نشان می دهد که آخرین آداب و رسوم یک کشاورز کوبایی ، صاحب زمین خود را انجام می دهد. او از کار در رژیم کاسترو خودداری کرد. وی پس از 4 دقیقه محاکمه توسط چه گوارا ، با شلیک گلوله درگذشت. این تصویر را هرگز روی پیراهن نخواهید دید.”

بیشتر بخوانید:  نماینده کنگره نیومکزیکو از دموکرات به عنوان جانشین حمایت می کند

اگرچه درست است که این عکس بخشی از سریالی بود که در سال 1960 جایزه پولیتزر در عکاسی را از آن خود کرد ، متن همراه عکس نادرست است.

اندرو لوپز ، عکاس یونایتد پرس اینترنشنال ، این عکس را در 17 ژانویه 1959 ، در زمان انقلاب کوبا گرفته است. انسان مصور ، بدنی. خوزه سیپریانو رودریگز از ارتش باتیستا ، پس از اینکه در این قتل مقصر شناخته شد ، اعدام شد ، و نه به دلیل اینکه او از کار در رژیم کاسترو خودداری کرد ، طبق شرح عکس در United Press International.

بیشتر بخوانید:  درون کمربند: دموکرات ها به "حزب شورش" تبدیل می شوند

“پدر دومینگو لورنزو آخرین آداب و احترام یک سردار را در ارتش کوبا انجام می دهد. خوزه سیپریانو رودریگز 17 ژانویه 1959 می خواند” شرح. “رودریگز ، که در ارتش فولگنسیو باتیستا خدمت می کرد ، پس از اینکه در قتل دو برادر مقصر شناخته شد ، با تیراندازی اعدام شد. دادگاه وی فقط یک دقیقه به طول انجامید. اندرو لوپز عکاس UPI برای مجموعه ای از چهار عکس از صحنه ، از جمله این عکس ، برنده جایزه پولیتزر در سال 1960 شد.”

بیشتر بخوانید:  کمپین جو بایدن تبلیغات تلویزیونی را برای بزرگداشت 11 سپتامبر به حالت تعلیق درآورد: گزارش

طبق مصاحبه ای که لوپز در سال 1960 انجام داد ، در حالی که دادگاه فقط یک دقیقه رایزنی کرد تا اینکه رودریگز را به جرم قتل مقصر دانست ، دادگاه واقعی وی دو ساعت به طول انجامید.

لوپز در مصاحبه ای گفت: “من شروع به ساختن تصاویر کردم.” “هنگامی که پپه کالینته در حالی که کشیش صلیبی برای بوسیدن او حمل می کرد ، به زانو افتاد ، صحنه فراموش شدنی بود. راستش را بخواهید احساس گریه کردم.” (مرتبط: آیا این عکس ژیل بایدن را در حال ژست گرفتن با فیدل کاسترو نشان می دهد؟)

بیشتر بخوانید:  تحقیقات در مورد یک مورد تجاوز جمعی مصر بسیاری از مردم را شوکه کرد

این ادعا از آخر هفته به طور گسترده ای گسترش یافت. چندین کاربر در فیس بوک و توییتر این عکس را با زیرنویس نادرست به اشتراک گذاشتند ، از جمله تیم Burchett ، نماینده جمهوری تنسی. او هست جیر جیر عکس در 7 سپتامبر همراه با عنوان ، “این را هرگز روی پیراهن یکی از طرفداران جاز چه گوارا نخواهید دید.”منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

ترامپ خواستار تحقیق با ایلان عمر به دلیل اتهامات تقلب در رای گیری در پروژه وریتاس است

روز دوشنبه ، رئیس جمهور ترامپ خواستار تحقیق با نماینده ایلان عمر ، از جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *