Breaking News
Home / جدید ترین های دنیا / بررسی واقعیت: آیا دونالد ترامپ در توییتی با تامی داکورث تماس گرفت؟

بررسی واقعیت: آیا دونالد ترامپ در توییتی با تامی داکورث تماس گرفت؟

تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، توییتی را که در آن سناتور دموکرات ایلینوی تامی داکورث را “دانش ستوان” می نامید ، حذف کرد.

حکم: اشتباه است

هیچ سابقه ای در مورد توئیت یا حذف بیانیه توسط ترامپ وجود ندارد. به نظر می رسد این توییت جعلی است.

بررسی واقعیت:

عکس روی صفحه توئیت ادعایی پس از انتشار روزنامه آتلانتیک در 3 سپتامبر منتشر شد که ادعا می کند ترامپ سربازان کشته شده را بی اعتبار کرده است. توئیتی که گفته می شود در 21 ژانویه 2018 توسط ترامپ ارسال شده است ، داكورث ، یك جانباز را كه در سال 2004 هنگام خدمت در عراق هر دو پای خود را از دست داد ، كم جلوه می دهد.

بیشتر بخوانید:  ترامپ می گوید که وی می خواست بشار اسد رئیس جمهور سوریه را ترور کند اما وزیر دفاع پیشین جیمز ماتیس جلوی وی را گرفت

“بعد از سخنرانی من توسط ستوان دانستن داكورث ، یك زن بدون پا كه می خواست جعلی بودن خار استخوان باشد ، پزشكان CERT این موضوع را تأیید می كنند!” گفته می شود ترامپ آن را توییت کرده و بعداً آن را پاک کرده است. “دموکرات ها هنوز از باخت خود ناراحت هستند اما همه ما می دانیم که هیلاری کج آنها را در سطح بالایی قرار داده است (چنینشکست ، ناراحت! “

بیشتر بخوانید:  قانون جدید کالیفرنیا اعتبار مالیاتی مهاجران را گسترش می دهد

به نظر می رسد که این توئیت فرض شده به تشخیص توده استخوانی است که ترامپ در سال 1968 دریافت کرده است ، که به گفته نیویورک تایمز ، به او اجازه می دهد از پیش نویس جنگ ویتنام معافیت پزشکی بدست آورد. با این حال ، هیچ سابقه ای وجود ندارد که ترامپ در توئیتر اظهار نظر توهین آمیز در این پست را نشان دهد. (مرتبط: آیا رای دهندگان فقط اولین زن آمریکایی آسیایی را برای شرکت در کنگره انتخاب کردند؟)

بیشتر بخوانید:  تغییرات سرویس پستی توسط قاضی فدرال ممنوع شد

جستجوی حساب های تایید شده توییتر برای ترامپ – قراردادن توییت و پوتوس – هیچ کبریتی ظاهر نشده است. بنیاد خبری Daily Caller News نیز این توییت را در آرشیو توییتر ترامپ ، پایگاه داده ای از توییت های ترامپ که مربوط به ماه مه 2009 است ، یا آرشیو ProPublica از توییت های حذف شده وی ، پیدا نکرد. اگر او قبلاً توئیت کرده بود ، مطمئناً رسانه ها آن را گزارش می کردند.

بیشتر بخوانید:  ترامپ هرل را در یک رقابت نزدیک برای مجلس نمایندگان ایالات متحده در نیومکزیکو تأیید می کند

در حالی که به نظر می رسد این توییت خاص جعلی است ، ترامپ در گذشته از سوابق نظامی یک سیاستمدار انتقاد کرده است. در سال 2015 ، وی گفت سناتور جمهوری خواه آریزونا جان مک کین ، که بیش از 5 سال در ویتنام شمالی اسیر جنگ بوده است ، “قهرمان جنگ” نیست و افزود: “به گزارش واشنگتن پست ، من افرادی را که اسیر نشده اند ، دوست دارم.”

توییت های Faux Trump به راحتی با استفاده از وب سایت هایی مانند FakeTrumpTweet.com ایجاد می شوند. واقعیت خود را بررسی کنید قبلا چندین توییت جعلی را که مردم ادعا می کردند ترامپ ارسال کرده است ، از جمله یکی ادعا کرده است که توییت کرده است ، “WHO Thinks” Lifes Child ()چنینسوال “شما باید در خیابان های هالیوود نقاشی بکشید ؟؟؟”

بیشتر بخوانید:  رهبران اروپای مرکزی درباره بلاروس و مبارزه با COVID-19 بحث می کنند

محتوای ایجاد شده توسط The Daily Caller News Foundation به طور آزاد در دسترس هر ناشر خبره ای است که می تواند مخاطبان زیادی را فراهم کند. برای دریافت فرصت های صدور مجوز محتوای اصلی ما ، لطفاً تماس بگیرید [email protected].منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

2 جمهوریخواه طرح تأخیر رای گیری پستی مینه سوتا را به چالش می کشند

St. پائول ، مینه سوتا – نماینده ایالت جمهوری خواه و فعال جمهوری خواه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *