Home / جدید ترین های دنیا / برای تجمع رای دهندگان لاتین ادامه دهید. سپس ویروس ایجاد شد.

برای تجمع رای دهندگان لاتین ادامه دهید. سپس ویروس ایجاد شد.


گراهام ، کارولینای شمالی (خبرگزاری فرانسه) – مانند بسیاری از آمریکایی ها ، ریکی هرتادو برای تابستان خود برنامه هایی داشت.

او به طور رسمی اولین پیشنهاد خود را برای دفتر عمومی در ماه مارس آغاز کرد ، انتظار داشت که روزهای طاقت فرسایی را بکوبد ، ادبیات تبلیغاتی براق را بدست آورد و پرونده خود را مستقیماً به رای دهندگان برساند. تابستان امسال ، او ثابت کرده بود که یک پسر 31 ساله مهاجر سالوادویی می تواند به لاتین ها – حتی در کارولینای شمالی ، حتی در بخشی از آمریکای دونالد ترامپ – حرفی بزند.

اما در اینجا یک داستان در مورد انتظار وجود دارد – و در مورد خم های جاده به قدرت.

ویروس کرونا ویروس مبارزات دموکرات ها را برای سکونت در این ایالت به پایان رسانده است. هرتادو دیگر از در زدن نمی ایستد. نزدیکترین فاصله ای که می توانست به یک رأی دهنده بالقوه داشته باشد ایستادن 6 فوت یا بیشتر دور هنگام داوطلب شدن در بانک های غذا یا سایت آزمایش ویروس بود. با این حال ، وی خود به ویروس مبتلا شده بود.

در سرتاسر ایالات متحده ، شیوع ویروس کرونا ویران کردن دشوار لاتین ها در پله های سیاسی را مختل کرده است. این بیماری به طور نامتناسبی بر لاتین ها تأثیر گذاشته و ثبت نام رای دهندگان را قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر مختل می کند. در کارولینای شمالی ، از اواسط ماه مارس ، فقط 5000 لاتین به لیست رأی دهندگان اضافه شده اند که کمتر از نصف تعداد اضافه شده در مدت مشابه چهار سال پیش است.

بیشتر بخوانید:  به نظر می رسد بایدن برای تأیید استفاده از Teleprompton برای مصاحبه های تلویزیونی ورق می زند

این ایالت 1 میلیون نفر لاتین جمعیت دارد ، اما دو سوم آنها واجد شرایط رای دادن نیستند زیرا آنها زیر 18 سال هستند یا شهروند نیستند – دومین بالاترین در کشور.

در شهرستان آلمانس ، در میان وسعت مسکن و جنگل های انبوه که رالی و گرینزبورو را به هم متصل می کند ، سه لاتین وجود دارد که نمی توانند به هر کسی که می تواند رای دهند.

برای دهه ها ، این اعداد به این معنی بود که افزایش جمعیت لاتین این ایالت به قدرت سیاسی تبدیل نمی شود.

کودکان مهاجر اکنون به سن بلوغ رسیده اند.

جان پل گارسیا ، 20 ساله ، تنها عضوی از خانواده شش نفری اش که می توانست رأی دهد ، گفت: “این واقعاً به من بستگی دارد.” “من صدای خواهرم ، صدای برادرم ، صدای پدرم هستم.”

ترامپ کارولینای شمالی را با کمتر از 4 درصد برنده شد. سلف دموکرات هرتادو کرسی مجمع ایالتی را با 298 رأی در سال 2018 از دست داد.

هورتادو می داند که تمرکز روی رأی دهندگان سفید پوست که اکثریت آنها در منطقه باقی مانده است ، آسان تر خواهد بود. اما او می خواهد مبارزات انتخاباتی اش چیزی فراتر از کسب کرسی ، براندازی قانونگذار ، یا حتی قرار دادن یک دموکرات در کاخ سفید باشد.

بیشتر بخوانید:  ترامپ می گوید که وی می خواست بشار اسد رئیس جمهور سوریه را ترور کند اما وزیر دفاع پیشین جیمز ماتیس جلوی وی را گرفت

او در بهار هنگام رانندگی با اتومبیل خود برای در زدن در یکی از پارکهای تریلر در سراسر شهرستان ، گفت: “در واقع مردم را به خود جلب می کند.”

این آخرین باری است که هورتادو قبل از شیوع بیماری همه گیر در را می زند.

___

والدین هرتادو با صندوق عقب ماشین وارد ایالات متحده شدند.

این دو در سال 1980 از جنگ داخلی در السالوادور گریختند و از مرز مکزیک به کالیفرنیا منتقل شدند. هرتادو در لس آنجلس به دنیا آمد ، اما وقتی او هفت ساله بود ، خانواده اش به امید کار با هوای پاک برای آسم او به کارولینای شمالی نقل مکان کردند.

هورتادو آگاه بود که به او متفاوت نگاه می کند.

“No somos de aquí، ni de alla” اینگونه او احساس بیگانگی خود را توصیف می کند ، با استفاده از عبارتی که ترجمه می شود: “ما نه از اینجا هستیم و نه از آنجا”.

هرتادو مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه کارولینای شمالی-چاپل هیل دریافت کرد و سپس مدرک کارشناسی ارشد را در رشته سیاست های عمومی از دانشگاه پرینستون دریافت کرد. هنگامی که پات مک کوری ، فرماندار خوانده وی در آن زمان ، از دولت فدرال خواست تا هزاران کودک بی سرپرست را که برای فرار از خشونت در آمریکای مرکزی از مرز عبور می کردند ، اخراج کند و به جنوب بازگردد.

بیشتر بخوانید:  گروه حقوق بشر: شبه نظامیان لیبی از مسلسل علیه تظاهرکنندگان استفاده کردند

هورتادو گفت: “من فقط احساس کردم ،” این کارولینای شمالی نیست که من می شناسم. ”

وقتی با یازمین گارسیا آشنا شد ، هرتادو در صحنه فعال محلی غوطه ور شد. پس از ازدواج ، هرتادو و گارسیا در شهرستان آلمانس اقامت گزیدند. اکنون هرتادو روش دیگری برای توصیف ریشه های خود دارد: “سویا د آکو یلا”.

“من از اینجا و آنجا هستم.”

___

یافتن رای دهندگان لاتین همیشه دشوار بود. ترس از مقامات مهاجرت همیشه وجود دارد. این تا حدودی به دلیل کلانتری آلمانس ، تری جانسون ، جمهوریخواه است که اولین بار در سال 2002 انتخاب شد ، زمانی که وی اخطارهای تلویزیونی اخطار “بیگانگان” را در شهرستان اخراج کرد و از مجموعه تلویزیونی قدیمی “منطقه گرگ و میش” موسیقی پخش کرد.

جانسون تنها شهردار این کشور به غیر از جو آربایو از آریزونا بود که توسط وزارت دادگستری دولت اوباما به دلیل نقض حقوق مدنی علیه لاتین ها شکایت شده بود.

یک قاضی فدرال پرونده را رد کرد. جانسون معتقد است که دولت “فقط می خواست شهردار ابرای جنوبی باشد” ، وی در مصاحبه ای گفت.

جانسون برای برخی از لاتین ها همچنان چهره ای تهدیدآمیز است و برخی دیگر از او حمایت می کنند. لاتین ها در اینجا و سراسر ایالات متحده از نظر سیاسی متنوع هستند.

بیشتر بخوانید:  دا سیلوا برزیلی با اتهام جدیدی برای پولشویی روبرو است

عمر لوگو 42 ساله ، فعالان لیبرال و نه جانسون را مقصر ترس مردم لاتین محلی می داند. لوگو گفت: “با متهم كردن شهردار به نژادپرستی ، ما را به جایی نمی رساند.”

___

هنگامی که آرانزا سوزا ، 22 ساله ، در اوایل ماه ژوئن به میدان شهر گراهام رفت و در آنجا ماده “زندگی سیاه” را نگه داشت ، نمایندگان جانسون او را رد کردند. آنها هفته ها پس از آغاز اعتراضات ملی علیه عدالت نژادی و پلیس ، میدان و یادبود سربازان متحد متحدین را در این شهرستان تماشا کردند.

سوسا از حضور آنها ناراحت بود. او از کارزار هراتادو مطلع شد و با گریه او را صدا زد.

اخیراً اشکهای زیادی بر سوزا جاری شده است. عموی او در اواخر ماه مه در اثر COVID-19 درگذشت. بعضی روزها او چنان مریض درگیر بیماری است که نمی تواند در محل کار خود در خانه بازنشستگی کار کند. در بیشتر روزها ، سوسا وارد می شود. او به پول احتیاج دارد.

سوزا گفت: “کار من ، خوش شانس هستم که آن را دارم ، اما تحت این شرایط ، بسیاری از مردم را آزار می دهد.” “در این مرحله احساس می کنم مصرف کننده دولت هستم.”

بیشتر بخوانید:  این کالج از دوره ای با عنوان "چگونه دولت را سرنگون کنیم" طرفداری می کند که دانشجویان تازه وارد باید بیانیه خود را بنویسند

مرکز پیپ هیسپانیک دریافت که 59٪ از مردم لاتین می گویند که آنها یا کسی از خانواده آنها به دلیل ویروس شغل یا حقوق خود را از دست داده است که درصد بسیار بیشتری از 43٪ بزرگسالان آمریکایی است که این موضوع را گزارش کرده اند.

در شهرستان آلمانس ، که اسپانیایی زبان ها 13٪ از جمعیت را تشکیل می دهند ، 62٪ از 2500 مورد COVID شهرستان را تشکیل می دهند.

هرتادو و همسرش هر دو این اختلال را می دانند. در اواسط ماه ژوئن به ویروس مبتلا شدند. دکه های آنها نسبتاً معتدل بود و تا اوایل ژوئیه بهبود یافته بودند.

اما ناامیدی دیگری وجود دارد که خانواده را تحت فشار قرار می دهد.

گارسیا در آستانه پایان کار طولانی خود بود تا شهروند ایالات متحده شود. یکی از آخرین مراحل وی ، مصاحبه شخصی ، در ماه مارس به دلیل همه گیری به تأخیر افتاد.

خدمات مهاجرتی قرار ملاقات را مجدداً تعیین نکرده و گارسیا را به یکی از حدود 315000 نفری تبدیل می کند که بعید است تابعیت آنها قبل از انتخابات مورد رسیدگی قرار گیرد.

گارسیا ممکن است نتواند به شوهرش رای بدهد.

___

آنجلیکی کاستانس ، نویسنده آسوشیتدپرس ، در لس آنجلس به این گزارش کمک کرد.

مشترک شدن در خبرنامه روزانه ما

حق چاپ © 2020 واشنگتن تایمز ، LLC.منبع: جهان لینک

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/DkmYH
clck.ru/Qt26M
u.nu/ioifm
v.gd/V1zxzD
ulvis.net/gvd

About adminpbn

Check Also

دادگاه عالی اسپانیا رئیس جمهور کاتالونیا را برکنار کرد

مادرید (خبرگزاری فرانسه) – دادگاه عالی اسپانیا روز دوشنبه رئیس منطقه ای کاتالونیا را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *