Home / زندگی / این دیوید گراپر بود ملت

این دیوید گراپر بود ملت

من با دیوید گربر در 2 آگوست 2011 ، در اولین جلسه عمومی اشغال وال استریت آشنا شدم. مجمع عمومی آشفته بود ، سوسیالیست ها با استفاده از میکروفون سعی در بحث و جدال بین ما آنارشیست ها داشتند. ما چیز کم سلسله مراتبی می خواستیم ، بنابراین چند نفر از ما بلند شدیم و در یک حلقه در آن طرف پارک کوچک وال استریت نشستیم. گرابر ما را دید و برای معرفی خود آمد: “هی ، این دیوید است. آیا می توانم با تو بنشینم؟”

بیشتر بخوانید:  وام گرفتن از دادگاه مسکن | ملت

من هرگز آن مرد میانسال را با کلاه بیس بال به کار خیره کننده و جذاب آجر قرمز او مرتبط نکردم دین: 5000 سال اولو کمکی به رسیدن من به آنجا نکرد. او در حال صحبت و سخنرانی یا سخنرانی تندی در مورد “دین” نبود و یا هر کاری را که من از یک روشنفکر محترم در یک نشست سیاسی انتظار داشتم انجام نمی داد. بیشتر او گوش می داد. بعد از آن زمزمه ها را شنیدم: این دیوید گراپر بود.

بیشتر بخوانید:  ترامپ و مک کانل در مورد قانونی بودن قانون اساسی دیوان عالی عقب نشینی کردند

Graber ادامه داد تا خانه را دست کم بگیرد. این محصول با افتخار از طبقه کارگر شهر نیویورک ، به عنوان یک داستان احتیاط آمیز برای اعضای هیئت علمی تبدیل شد زیرا ییل سعی در کوتاه آمدن حرفه آکادمیک خود داشت. این مدرسه انکار کرد که این اقدام تلافی جویانه در مورد فعالیت های آنارشیستی مداوم گربر است ، اما محققان و سازمان دهندگان بهتر می دانستند. وقتی دیگر نتوانست شغل معلمی آمریکایی پیدا کند ، هرگز شک نکرد که در لیست سیاه قرار گرفته است. ییل و بقیه آکادمی آمریکایی در ترس از گرایبر اشتباه نکردند ، اما او در خارج از کشور تحت تعقیب بود. او در پایان زندگی خود استادی را در دانشکده اقتصاد لندن یافت.

بیشتر بخوانید:  غول از خواب بیدار شد | ملت

در میان نویسندگان چپ آمریکایی قرن 21 ، گرابر از جمله نویسندگان محتمل خوانده در 100 سال است – نه تنها به این دلیل که آثار وی بسیار اصیل ، متنوع و بسیار عمیق است ، بلکه همچنین به این دلیل است که این امر بیانگر اقدامات پس از تاریخ وابستگی متقابل و عصیان علیه اقتدار است. و با این حال او هرگز در شیار رضایت فکری با خودش جا نیفتاد. برای همیشه – به دلیل اعتراضاتش – بعنوان “انسان شناس آنارشیست” پس از گروه تأثیرگذار خود شناخته شده است تکه های انسان شناسی آنارشیست، موضوعات گریبر از سیاست های روستایی ماداگاسکار گرفته تا نظارت شرکت کنندگان بر جنبش عدالت جهانی گرفته تا پیام های فاشیستی فیلم های ابرقهرمانی بود. او همچنین می تواند به یک عبارت تلخ تبدیل شود. باید دید آیا “99 درصد” یا “مشاغل بی معنی” تأثیر بیشتری خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:  "هیچ کس عقب نمی ماند" | ملت

برخی معتقدند که آنارشیست ها رهبر ندارند ، اما این درست نیست. گریپر اقدامات و همچنین استدلال های خود را هدایت می کرد ، و به روشی قابل اعتماد بود که فقط تعداد معدودی از افراد مشهور آن را دارند: مبارزه جمعی برای آزادی همیشه در درجه اول قرار دارد.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

ترامپ و مک کانل در مورد قانونی بودن قانون اساسی دیوان عالی عقب نشینی کردند

رئیس جمهور دونالد ترامپ و رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل (تراشه Somodevilla / گتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *