Home / زندگی / اسکوپ گاه به گاه باب وودوارد | ملت

اسکوپ گاه به گاه باب وودوارد | ملت

باب وودوارد که در آن زمان با یکی از همکارانش بود واشنگتن پست معروف است كه كارل برنشتاین خبرنگار به سرنگونی ریچارد نیكسون كمك كرده است و او یك رسوایی دیگری نیز دارد. اما این گزارشگر و همچنین رئیس جمهور درگیر شدند. در کتاب جدیدش عصبانیتوودوارد نشان می دهد که در مکالمات خصوصی ضبط شده ، دونالد ترامپ به صراحت اعلام کرده است که او از شدت کشنده ویروس Covid-19 در اوایل سال جاری آگاه است ، در زمانی که علناً اهمیت بیماری را دست کم می گرفت.

در 7 فوریه ، ترامپ به وودوارد گفت ، “او از هوا عبور می کند ، باب. این همیشه دشوارتر از لمس است. شما می دانید ، لمس ، شما لازم نیست که چیزها را لمس کنید. درست است؟ اما هوا ، شما فقط هوا را تنفس می کنید ، و اینگونه است که چگونه عبور می کند.” بنابراین ، این بسیار دشوار است. این بسیار ظریف است. همچنین کشنده تر از شماست – می دانید ، حتی بینی شما خسته است. ” ترامپ در مکالمه بعدی در 19 مارس گفت: “من همیشه می خواستم آن را کم اهمیت جلوه دهم. من هنوز دوست دارم آن را کوچک کنم ، زیرا نمی خواهم وحشت ایجاد کنم.”

بیشتر بخوانید:  بسیج دادگاه - یا مهار دادگاه ها؟

همانطور که من ملت همکار جان نیکولز ، به درستی خاطر نشان می کند ، سخنان ترامپ واقعاً رسوا است. آنها با اظهارات مكرر علنی وی كه تا امروز ادامه داشته تناقض داشتند و Covid-19 را نادیده گرفتند. دموکراتها از نظرات ترامپ بپرید مثل یک ماننا از بهشت.

اما نقش وودوارد در جلوگیری از ضبط بیش از نیم سال در حالی که کتاب خود را آماده می کرد ، در نوع خود نگران کننده است. به ویژه رئیس جمهور ایالات متحده در تضاد با سخنان عمومی او یک خبر بزرگ است – به ویژه هنگامی که بر سلامتی تعداد بی شماری از آمریکایی ها تأثیر می گذارد. وودوارد در آن زمان یکی از مشهورترین روزنامه نگاران بود ، پس چرا بلافاصله خبر را گزارش نمی کرد؟

ترامپ خودش از سکوت طولانی مدت وودوارد استفاده می کند تا نشان دهد این اظهار نظرها مسئله مهمی نبوده است. روز پنجشنبه ، ترامپ جیر جیرباب وودوارد چندین ماه نقل قول های من بود. اگر فکر می کرد که آنها بد یا بسیار خطرناک هستند ، چرا در تلاش برای نجات جان مردم بلافاصله آنها را گزارش نکرد؟ آیا او تعهدی نداشت؟ نه ، زیرا او می دانست که آنها پاسخ های خوب و درستی هستند. ” بعداً در کنفرانس مطبوعاتی ترامپ او گفت، “اگر باب وودوارد فکر می کند آنچه من گفتم بد است ، باید فوراً ، پس از گفتن آن ، نزد مقامات رسمی برود تا آنها آماده شوند.”

ترامپ نصف امتیاز دارد. اینکه گفته شود وودوارد باید به سراغ “مقامات” می رفت ، پوچ است زیرا شخص ترامپ رئیس جمهور است. اما وودوارد می توانست این اظهار نظرها را علنی کند – که این باعث می شود منتقدان بی عملی ترامپ تقویت شده و به آنها مهمات در مبارزه برای یک سیاست همه گیری فراگیرتر داده شود.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

چگونه انتخابات را بی ادبانه ، آشکار و آشکار بدزدیم

فردا ترامپ هنجارهای دموکراتیک را می شکند! پست “چگونه انتخابات را با بی ادبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *