Home / زندگی / استفاده سیاسی و سو Ab استفاده از “مولان”

استفاده سیاسی و سو Ab استفاده از “مولان”

شما احتمالاً از قبل داستان مولان را می شناسید ، یا حداقل کپی آن: یک زن جوان در چین باستان از آنجا به عنوان یک مرد عبور می کرد تا جای پدرش را در ارتش بگیرد و از کشورش دفاع کند. این الهام بخش بسیاری از بازسازی ها بوده است که اخیراً توسط دیزنی با یک فیلم اکشن زنده با بازیگران چینی ساخته شده است. راوی ابتدای فیلم اکران شده در این ماه می گوید: “داستانهای زیادی درباره مبارز بزرگ مولان وجود دارد.” “این متعلق به من است.”

علی رغم محبوبیت مداوم افسانه مولان ، اطلاعات کمی درباره ریشه آن شناخته شده است. قدیمی ترین رکورد مکتوب آن ، آهنگی که احتمالاً در قرن 5 یا 6 ساخته شده است ، کمی بیش از 300 کاراکتر است. به سبک مختصر و ظریف ، داستان عزیمت ، سختی ها ، نبردها و بازگشت پیروزمندانه او را روایت می کند. جزئیات بیوگرافی ناچیزی فاش شده است: او امروز با پدر و مادر و یک جفت خواهر و برادر در جایی در شمال چین زندگی می کرد ، نه چندان دور از رودخانه زرد. خلاge زیادی در اطلاعات ، فضای تفسیری مجدد برای فرزندان را فراهم کرده است. مضامین وفاداری ، وطن دوستی ، قدرت جنگی و توانمندسازی زنان با گذشت زمان گنجانیده شده است. جینگ هوآ وانگلینگ ، استاد شعر قرون وسطایی چین در دانشگاه لویولا ، می گوید: “در این داستان عدم اطمینان زیادی وجود دارد.” مهم نیست که شما کی هستید و چه هدفی را دنبال می کنید ، می توانید داستان را برای بیان دیدگاه خود دوباره پیکربندی کنید. به نوعی ، شبیه تست Rorschach است. هر نسخه بیش از آنچه در داستان اصلی مولان یافت می شود ، منعکس کننده فلسفه و سیاست دوران بینندگان است.

آخرین نسخه از تعابیر ناخواسته دیزنی الهام گرفته شده است. سال گذشته ، وقتی لیو ییفی ، بازیگر آمریکایی چینی-آمریکایی که در نقش مولان بازی می کند ، در حمایت از سرکوب پلیس در تظاهرات ضد دولتی در هنگ کنگ در Weibo پست گذاشت ، بسیاری از مردم خواستار تحریم او و فیلم شدند. در ماه جولای ، دستگیری آگنس چائو فعال برجسته طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ باعث ایجاد هشتگ #TheRealMulan در شبکه های اجتماعی شد و طرفداران ژائو با پاسخ هایی که موضع طرفداری از پلیس لیو را با هشتگ #BoycottMulan محکوم کردند ، تبلیغات پولی دیزنی را در توییتر سیل زدند.

بیشتر بخوانید:  کمیک ملت | ملت

درگیری های سیاسی آخرین چیزی بود که دیزنی می خواست 200 میلیون دلار بدست آورد. با استخدام بازیگران چینی ، بسیاری از آنها در چین بازی می کنند اما در ایالات متحده ناشناخته اند ، این استودیو به وضوح گیشه در سرزمین اصلی را هدف قرار داده است. با توجه به این مخاطبان هدف ، یکی از پیش نیازهای موفقیت ایجاد داستانی است که دولت چین را راضی کند و مرتبط باشد مولان مستقیماً در محدوده کنترل رسمی. در این اعتبار ، دیزنی سپاسگزار پلیس و “تبلیغات” است – همچنین به عنوان تبلیغات شناخته می شود – در سین کیانگ ، جایی که فیلم بخشی از آن فیلمبرداری شد ، منطقه ای که بیش از یک میلیون اویغور در اردوگاه های کار اجباری هستند. در پشت صحنه ، دیزنی با مقامات و مشاوران چینی مشورت کرد و راهنمایی هایی را دریافت کرد که شامل پنهان کاری حریم خصوصی تاریخی بود. فیلم داستانی از رشادت ها و مجاهدت ها برای آنچه درست است را روایت می کند. فیلم سازی داستان تسلیم شدن است.منبع: جهان لینک

لینک ها کوتاه شده

shrtco.de/klzGk
clck.ru/QtXG6
u.nu/3awus
v.gd/HpBKLB
ulvis.net/RXT

About adminpbn

Check Also

پدر و مادرم تحت تعقیب هستند

یک پزشک متخصص آزمایش Covid-19 را در فونیکس ، 27 ژوئن 2020 انجام می دهد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *