Home / آمریکا / آیا آواز خواندن می تواند تولد ویروس کرونا را گسترش دهد؟

آیا آواز خواندن می تواند تولد ویروس کرونا را گسترش دهد؟

تماشای منفجر شدن شمع های کریسمس توسط کسی در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا ممکن است منجر به ترس از پرواز آئروسل ها در هوا شود. اما ممکن است نگرانی در مورد سنتی که کمی قبل از خاموش کردن شمع ها ایجاد می شود ، داشته باشید ، زیرا آواز خواندن “تولدت مبارک” همچنین ممکن است ما را به فکر داشتن امکان انتقال COVID-19 ، به لطف یک مطالعه سوئدی سوق دهد.

محققان آزمایشگاه Aerosol در دانشگاه لوند در مطالعه خود که در مجله Aerosol Science and Technology منتشر شده است ، گفتند: “آواز خواندن ، ذرات و قطرات قطره های تنفسی بیشتری تولید می کند.”

محافظت در برابر ویروس کرونا: آیا ماسک صورت یا محافظ صورت بهتر است؟

بر اساس این تحقیق ، محققان همچنین دریافتند که صامت دلیل نگه داشتن آئروسل هنگام حمل یک لحن است و بسیاری از صامت هایی که در آهنگ “تولدت مبارک” شناسایی کرده اند ، کشف شده اند.

بیشتر بخوانید:  تیراندازی در نیواورلئان: 4 کشته و 1 زخمی در تیراندازی جداگانه

محققان گفتند: “از تجزیه و تحلیل قطره های دوربین پرسرعت ، متوجه شدیم که برخی از صامت ها ، به عنوان مثال” P “،” B “،” R “و” T “، در مطالعه منتشر شده تعداد زیادی قطره کوچک تا بزرگ ایجاد می کنند.

“/>

بر اساس این تحقیق ، محققان همچنین دریافتند که صامت دلیل نگه داشتن آئروسل هنگام حمل یک لحن است و بسیاری از صامت هایی که در آهنگ “تولدت مبارک” شناسایی کرده اند ، کشف شده اند. (iStock)

مالین آلسود ، دانشجوی دکترای فناوری Aerosol در دانشگاه لوند ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “به طور خاص ، تلفظ صامت قطرات بسیار بزرگی آزاد می کند و حروف B و P به عنوان بزرگترین رشته آئروسل برجسته می شوند.”

بیشتر بخوانید:  نسل پنجم جنگنده پنهان کار J-31 چینی ممکن است F-35 باشد

در این مطالعه ، شرکت کنندگان وارد اتاقی پر از هوای فیلتر شده و عاری از ذرات شدند. بر اساس یک اعلامیه مطبوعاتی ، محققان با استفاده از یک دوربین پرسرعت ، لامپ های قدرتمند و ابزاری برای اندازه گیری ذرات کوچک تولید شده توسط مجریان هنگام آواز خواندن ، نفس کشیدن ، صحبت کردن و سپس آواز خواندن هنگام استفاده از ماسک صورت ، تحلیلی انجام دادند.

این بیانیه حاکی از آن بود که شرکت کنندگان آهنگ سوئدی “Peps Baby Peter” را به مدت دو دقیقه بارها و بارها آواز می خوانند ، سپس دوباره آهنگ را بدون صامت می خوانند و فقط واکه ها را می گذارند. سپس تیم محققان حضور آئروسل ها ، جرم قطرات و مسافت طی شده توسط مولکول های هوا را اندازه گیری کردند.

بیشتر بخوانید:  ترامپ با انتقاد از وودوارد ، به هانیتی گفت که نمی خواهد مردم را درباره ویروس "ترساند"

“آواز صدادار جریان زیادی برای پراکندگی ذرات فراهم نمی کند ، اما همانطور که در فایل ویدئویی نشان داده شده است ، اصطلاحات صامت قطرات را خیلی سریع به جلو می راند. با این حال ، بیشتر قطره های بزرگتر مسافت محدودی (کمتر از 0.5 متر) را قبل از آنها طی می کنند حرکت آن به دلیل رسوب گذاری به حالت عمودی در می آید. “طبق مطالعه منتشر شده.

السود در بیانیه مطالعه گفت: “برخی از قطرات به قدری بزرگ هستند كه فقط چند دسی متر از دهان قبل از ریزش حركت می كنند ، در حالی كه بعضی دیگر كوچكتر هستند و ممكن است برای چند دقیقه پرواز كنند.”

محققان همچنین آواز خواندن را در بیماران آلوده به ویروس جدید کرونا بررسی کرده اند.

ما همچنین ویروس را در هوا نزدیک به دو فرد ثروتمند هنگام آلوده شدن به COVID-19 اندازه گیری کردیم. نمونه های هوایی آنها حاوی مقدار ویروسی قابل تشخیص نیست ، اما بار ویروسی می تواند در قسمت های مختلف مجاری تنفسی و در افراد مختلف متفاوت باشد. در نتیجه ، آئروسل های شخص Covid-19 ممکن است هنگام آواز خواندن خطر عفونت داشته باشند. “سفیر در بیانیه مطبوعاتی گفت.

بیشتر بخوانید:  کارولین آرون در نقش مهمان "خانم شگفت انگیز خانم ماسل" "مهیج اشتیاق شما" با لری دیوید

به گفته محققان هنگام آواز خواندن “تولدت مبارک” مراقب باشید که با صدای بلند و لحنی که می خوانید آواز بخوانید تا از انتقال آن جلوگیری کنید.

در مقاله منتشر شده ، محققان اظهار داشتند که “ذرات آئروسل و قطرات ساطع شده با بلندی صدای یک آهنگ افزایش می یابد.” این گزارش همچنین نشان داد که تن های بالاتر ذرات بیشتری منتشر می کنند.

این مطالعه همچنین نشان داد که پوشیدن پوشش صورت می تواند به گسترش آئروسل کمک کند.

بیشتر بخوانید:  ضد عفونی کننده ، چک های موقتی ، ماسک: گفته می شود این اردوگاه بایدن برای محافظت از وی در برابر ویروس کرونا انجام می دهد

یک مطالعه مقدماتی نحوه حرکت ذرات ویروس کرونا در کلاسها و فضای داخلی را بررسی می کند

این مطالعه همچنین به اهمیت ماسک های صورت برای جلوگیری از انتقال قطرات و ویروس ها پرداخت.

Jacob Lundall ، استادیار فن آئروسل در دانشگاه لوند ، در بیانیه گفت: “هنگامی که خوانندگان از ماسک صورت ساده استفاده می کردند ، بیشتر غبارها و قطره ها را می گرفت و سطح آن مانند گفتار طبیعی بود.”

چه آواز خواندن “کریسمس مبارک” در خانه و چه در یک فعالیت گروهی ، نویسندگان نتیجه گرفتند که آواز خواندن در گروه خطر انتقال ویروس را افزایش می دهد ، اما گفت: با استفاده از ماسک های صورت ، فاصله اجتماعی ، تهویه مناسب و بهداشت دست می توان خطرات را کاهش داد.

منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

جمعیت ترامپ شعار می دهند ، “این صندلی را بگیرید!” انتخاب دیوان عالی کشور پیش رو است

اگر جمعیت در تجمع روز شنبه رئیس جمهور ترامپ در کارولینای شمالی نشانه ای باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *