Breaking News
Home / عمومی / آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، نامزد پوپولیست با اکثریت قاطع رئیس جمهور مکزیک انتخاب شد

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، نامزد پوپولیست با اکثریت قاطع رئیس جمهور مکزیک انتخاب شد

مکزیک پس از پیروزی چشمگیر آندرس مانوئل لوپز اوبرادور در انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه ، یک رهبر جدید دارد.

شهردار سابق مکزیکوسیتی به راحتی از رقبای اصلی خود پیشی گرفت و بیش از 53 درصد آرا را در مقابل 24 درصد به نامزد محافظه کار ریچارد آنایا و 15 درصد به خوزه آنتونیو مید از حزب انقلابی نهادی حاکم (IRP) بدست آورد.

سیاستمدار 64 ساله از چپ مکزیک ، رئیس جمهور برکنار شده انریکه پنیا نیتو را دنبال خواهد کرد.

آنایا پس از اینکه مید نیز قبول کرد به طرفداران خود گفت: “این کار به نفع آندرس مانوئل لوپز اوبرادور است.” “من پیروزی او را تشخیص می دهم.”

رئیس جمهور منتخب ضد تاسیس ، که اغلب با حروف اول (AMLO) به او اشاره می شود ، متعهد می شود که مکزیک را با سرنگونی “مافیای قدرت” – یا سابقه طولانی فساد که مکزیک را برای دهه ها فلج کرده است – تغییر شکل دهد.

بیشتر بخوانید:  حداقل یک نفر پس از تیراندازی در جشنواره هنر یک شبه در ترنتون ، نیوجرسی کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند

لوپز اوبرادور در سخنرانی پیروزی خود گفت: “فساد یک پدیده فرهنگی نیست ، بلکه نتیجه یک سیستم سیاسی متزلزل است.” “ما کاملاً مطمئن هستیم که این شرور عامل اصلی نابرابری اجتماعی و نابرابری اقتصادی است.” CNN “به دلیل فساد ، خشونت در کشور ما آغاز شده است.”

اما وکالت وی از فقرا و تعهد خود مبنی بر دفاع از مکزیکی ها در برابر ترامپ ، همراه با شعارهای ملی گرایانه وی ، نیز نقش عمده ای در درخواست وی از رای دهندگان مکزیک داشت. لوپز اوبرادور اعلام كرد كه مكزيك “هرگز پيناتاي هر دولت خارجي نخواهد بود”.

موضع تند وی در برابر ترامپ کاملاً در تضاد با پینا نیتو است ، وی در حالی که کاخ سفید از دولت آمریکای لاتین خواستار پرداخت دیواری برای ساخت دیوار در مرز ایالات متحده شد ، رویکردی کمتر قاطعانه در پیش گرفت.

بیشتر بخوانید:  نانسی پلوسی با انتقاد از سخنان "غیر قابل قبول" ضد ترامپ خود ، ماکسین واترز را مورد انتقاد قرار داد

آنا کوینتانا ، تحلیلگر ارشد آمریکای لاتین و نیمکره غربی در بنیاد میراث فرهنگی ، به پولیتیکو گفت: “بسیاری از مردم احساس می کنند Peña Nieto مانند پاک کن ترامپ بود.”

لوپز اوبرادور حتی کتابی به نام “اوه ، ترامپ” (“گوش کن ، ترامپ”) را منتشر کرد که هدف آن مستقیماً “تلاش های رئیس جمهور آمریکا برای آزار و اذیت کارگران مهاجر” بود. با وجود این ، رویترز خاطرنشان می کند که “ملی گرایی ، سرسختی و توهین مخالفان لوپز اوبرادور منجر به مقایسه” با ترامپ شده است.

ترامپ که در یک رابطه جنجالی با پینا نیتو بود ، پس از پیروزی لوپز ابرادور سخنان خوبی به او ارائه داد.

ترامپ در توئیتر نوشت: “تبریک به آندرس مانوئل لوپز اوبرادور به خاطر تصدی ریاست جمهوری بعدی مکزیک ،” من خیلی مشتاقانه منتظر همکاری با او هستم. “کارهای بیشتری وجود دارد که به نفع ایالات متحده و مکزیک خواهد بود!”

بیشتر بخوانید:  رئیس امنیت میهن در حزب جمهوری خواه نگران "خلا فزاینده رهبری" در وزارت امنیت میهن است

اگرچه ترامپ عصر روز یکشنبه در پیامی توئیتری به لوپز اوبرادور تبریک گفت ، اما یک دستیار کاخ سفید تعهد رئیس جمهور آمریکا را برای انجام یکی از بحث انگیزترین وعده های انتخاباتی خود با ساختن دیواری در مرز جنوبی با مکزیک تکرار کرد.

سیلیان کانوی به فاکس نیوز گفت: “در مورد مکزیک ، روشن است که ما با آنها مرز مشترک داریم (و) این رئیس جمهور در مورد ساخت این دیوار و مکزیک برای پرداخت آن بسیار واضح است.”

انتخاب لوپز اوبرادور می تواند منجر به تنش بیشتر در روابط بین ایالات متحده و مکزیک شود و لوپز اوبرادور می گوید که مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده باید از طریق برنامه های توسعه اقتصادی حل شود نه ایجاد دیوار مرزی.

وی گفت: “مکزیکی ها قادر خواهند بود … جایی که به دنیا آمده اند کار کنند و خوشحال باشند.”

بیشتر بخوانید:  گراسلی می گوید که از گزارش مولر پشتیبانی می کند

وقتی از او درباره طرح ترامپ برای ساختن دیوار مرزی س askedال شد ، لوپز اوبرادور به نیویورکر گفت: “اگر او این کار را ادامه دهد ، ما به سازمان ملل خواهیم رفت تا آن را به عنوان نقض حقوق بشر محکوم کنیم.”

مارک فیرشتاین ، مدیر سابق امور نیم کره غربی در شورای امنیت ملی ، پیشنهاد کرد که لوپز اوبرادور موضعی خصمانه علیه ترامپ اتخاذ کند و به پولیتیکو گفت: “AMLO مانع روشی نخواهد شد که پینا نیتو اتخاذ کرده است. پنیا نیتو نسبت به ترامپ و ایالات متحده بسیار منفی عمل کرده است.” .

اگرچه وی به صراحت اعلام کرده است که آماده جنگ با ترامپ است ، اما لوپز اوبرادور گفته است که می خواهد در مورد برخی مسائل ، به ویژه دستیابی به توافق درباره NAFTA ، با ایالات متحده کار کند.

بیشتر بخوانید:  کورنین با بازگشت دوره راهنمایی به کاسترو برخورد کرد

در مصاحبه روز دوشنبه با شبکه خبری Televisa ، لوپز اوبرادور گفت که توییت یکشنبه شب ترامپ “بسیار احترام آمیز بود. این همان چیزی است که ما همیشه می خواهیم با دولت آمریکا حفظ کنیم – احترام متقابل وجود دارد.”

مارکوس فاستلخت ، مشاور ارشد لوپز اوبرادور ، به پولیتیکو گفت که تغییر در بخشها می تواند دوره جدیدی از همکاری را ایجاد کند.

فاستلخت ، تاجر مکزیکی که به گفته روزنامه ، نزدیک به 20 سال با لوپز اوبرادور دوست بود ، گفت: “این فرصت را با آندرس مانوئل باز می کند.” “او آماده صحبت با او است [Trump]مایل به نشستن و مذاکره ، اما بخشی از آن نیاز به صبر و دیدن دارد. “

یا آیا رئیس جمهور منتخب مکزیک به یک شرور ایده آل ترامپ تبدیل خواهد شد؟ فقط زمان می تواند بگوید.منبع: جهان لینک

About adminpbn

Check Also

در یک تصمیم 5-4 ، دادگاه عالی تلاشهای پرخاشگرانه اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را تأیید کرد

روز دوشنبه ، دادگاه عالی ایالات متحده تلاش اوهایو برای پاکسازی لیست رای دهندگان را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *